Met de deelfiets makkelijk naar je eindbestemming

17 maart 2026, 15:24

Sinds afgelopen jaar kunnen inwoners gebruikmaken van deelfietsen van Donkey Republic. De komende periode komen er nieuw locaties voor de deelfietsen in de gemeente bij.

Samenwerking met Qbuzz en Donkey Republic

De deelfietsen maken deel uit van een proef in de regio Holland Rijnland. Qbuzz heeft Donkey Republic de opdracht gegeven om deelfietsen in de regio te organiseren. Daarom zijn deelfietsen bij veel bushalten geplaatst. Met deze fietsen kunnen reizigers na hun rit met de bus makkelijk naar hun bestemming fietsen.

Nog meer locaties

Op dit moment staan op vier plekken deelfietsen. Dit zijn de locaties op de Parallel Boulevard en Van Panhuysstraat in Noordwijk en de Victoriberg in Noordwijkerhout. Vanaf het voorjaar vind je straks ook deelfietsen op de Schoolstraat in Noordwijk en bij De Brink en de Gieterij in Noordwijkerhout. Deze deelfietsen van Donkey Republic zijn te herkennen aan hun oranje kleur in de fietsenrekken.

App

Alle informatie is terug te vinden in de app van Donkey Republic. In deze app zie je bijvoorbeeld waar de deelfietsen staan en waar de hubs (verzamelplekken) zijn waar je de fiets weer kan inleveren.

Voorjaarsactie Holland Rijnland

In de regio kan tijdelijk gratis gebruik worden gemaakt van het Daily Rider abonnement van Donkey Republic. Zo fiets je elke dag alvast 2 uur gratis. De actie geldt tot 7 april 2026.

Volop gebruik van de fietsen

In 2025 is in onze gemeente al bijna 3000 kilometer gefietst met de deelfietsen. Vooral in het voorjaar maken veel mensen gebruik van de fietsen. Ook in 2026 worden de deelfietsen weer volop gebruikt. Zo dragen de deelfietsen op een mooie manier bij aan de bereikbaarheid in de gemeente.