Zoektocht windenergie: aantal gebieden teruggebracht
De provincie Zuid-Holland onderzoekt waar ruimte is voor windenergie. Er is nu een volgende stap gezet. Na een zoektocht blijven er voorlopig drie hoofdgebieden over.
De provincie wil zich eerst op deze drie gebieden richten:
- Kaag en Braassem – Polder Vierambacht
- Zoeterwoude en Alphen aan den Rijn – N11 / Polder Groenendijk
- Alphen aan den Rijn en Bodegraven – N11 / Polder Steekt en Binnenpolder
Andere gebieden blijven in beeld bij de provincie als tweede zoekgebied. Deze worden pas opnieuw bekeken als de drie hoofdgebieden niet genoeg opleveren of niet haalbaar zijn.
Wat betekent dit voor gemeente Noordwijk?
De gemeente Noordwijk is niet aangewezen als een van de drie hoofdgebieden of als tweede zoekgebied. Dit betekent echter niet dat het onderwerp hier definitief van de baan is. De provincie kan in de toekomst ook andere gebieden in beeld brengen.
De gemeente Noordwijk blijft deze ontwikkelingen daarom nauwgezet volgen. Het college vindt nog steeds dat windturbines op land niet passen bij onze gemeente en het landschap.
Waarom speelt dit nu?
De provincie en de regio werken aan voldoende duurzame energie voor de toekomst. Daarom onderzoeken ze waar windenergie mogelijk is in Zuid-Holland. In deze fase gaat het nog om beleid en verdere uitwerking. Er is dus nog geen sprake van definitieve plannen.
Wie neemt hierover besluiten?
De provincie Zuid-Holland is verantwoordelijk voor deze keuzes en voor de verdere besluitvorming. Provinciale Staten moeten hierover nog een definitief besluit nemen. Gemeente Noordwijk volgt deze ontwikkelingen en informeert inwoners als er nieuwe stappen worden gezet die gevolgen hebben voor onze gemeente.